Denizli Cumhuriyet Erkek Öğrenci Yurdu nun kuruluş hikayesi 2008 yılına dayanıyor. O yıllarda Pamukkale Üniversitesi ni kazanan öğrencilerin barınma sorunlarına çare olabileceğimizi, onların cemaat yada farklı yapılanmalara mecbur olmadıklarını herkese göstermek istedik. Zor şartlarda çalışarak emek vererek kazandıkları Pamukkale Üniversitesi ni başarıyla bitirmeleri için bir katkı sağlamak istedik. Üniversitede geçirecekleri 4 yada 5 yılı kimsenin baskısı ve zorlaması altında olmadan geçirsinler istedik. İşte bunun için Cumhuriyet adında bir yurt kurduk. Bir işletme olmaktan çok, ülkemizin gençlerine özgür bir  konaklama hizmeti sunan bir sosyal sorumluk projesi.

     3 katlı bir binada başlayan serüven, ailelerimizin ve öğrencilerimizin katkılarıyla ve kurumun yönetim iradesiyle bugün daha modern ve güzel yaşam alanlarında hizmet veriyor. Şimdi 5 katlı yeni ve temiz binamızda erkek öğrencilere barınma imkanı sağlıyoruz. Her odamızda WC ve banyo olması, TV olması, buzdolabı ve çamaşır makinası olması alışık olunan yurt konseptinin çok üzerinde sanki bir apart daire havasında konfor sağlıyor. Tabi onların evlerindeki kadar olmasada buna en yakın şekilde rahat etmesi için uğraşıyor, her eğitim-öğretim döneminin sonuna kadar misafir ediyoruz.

     Dayanışma ruhu içinde tüm öğrencilerimiz birbirini tanıyor, yeni arkadaşlıklar ediniyor. İşte güzel dostlukların oluşmasına da katkıda bulunan Cumhuriyet Erkek Öğrenci Yurdu, öğrencilerin sonraki üniversite yaşamlarının temellerini atıyor.

♥  Denizli’de burs olanakları için aşağıdaki kurumlarla iletişime geçip burs verme şartlarını öğrenebilirsiniz.